Dikbiyik Belediyesi

(Dikkat bu site Dikbıyık Belediyesinin Resmi Sitesi değildir)


Dikbıyık Beldesinde Her Mahalleye Bir Çocuk Parkı

Dikbıyık Belediye Başkanı Davut SANCAR yaptığı açıklamada, "Dikbıyık'ın adına yakışır ve yaşanabilir bir belde olması için çalıştıklarını söyledi. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi imkanlar sağlamak ve onların serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için başlattığımız çalışmalar devam etmektedir. Her mahalleye çocuk parkı yapılması konusunda uygulanan projeyle çocuk parkı bulunmayan mahallelerimize öncelik tanıyarak ilk çocuk parkının inşası tamamlanarak çocuklarımızın hizmete sunulmuştur.İhtiyaç duyulan diğer yerleşim alanlarında yeni çocuk parklarının yapılması konusunda gerekli planlamalar yapılmış, yeni park inşa etmek için de ikinci bir proje hazırlamıştır. Bu projenin de önümüzdeki süreçte uygulanmasıyla birlikte çocuklarımızın eğlenme ve dinlenme mekanlarının sayısı artmış olacaktır." dedi.


Dikbıyık'da Asfalt Tam Gaz...

Dikbıyık Belediyesi, asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 2007 yılı ilk etap çalışmalarda kentin en acil gereksinim duyan bölgeleri bir bir asfaltlanıyor. Halen sürdürülen kaldırım ve altyapı çalışmalarının tamamlanma noktasında olduğunu belirten Dikbıyık Belediyesi Fen İşleri Birimi yetkilileri, bölgenin tamamının yol yapımına hazır hale getirilmek üzere olduğunu söylediler.Beldemizde imara acilan yollarda stabizeçalışmaları devam etmektedir.Belediyenin yan sokkagi Pazar yeri asfaltlanmıştır.


DİKBIYIK BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARI - 2007

Dikbıyık Belediyesi olarak elimizdeki imkanların kısıtlı olmasına rağmen beldemizde II.kısım imar uygulamasının bulunduğu Dikbıyık Sağlık Ocağı tarafında belde merkezine giriş çıkışları sağlayacak ve karayoluna paralel geçmekte olan alt yolun açılmasına başlanılmış olup çalışmalar halen devam etmektedir.

Belediye Başkanlığı Arasokakları birbirine bağlamak için gerçekleştirdiği yıkımlar ile yeni yol ve yolların genişletme çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Dikbıyık Sağlık Ocağı tarafında belde merkezine bağlamak için 8 evin yıkımını gerçekleştiren Dikbıyık yıkım ekipleri, yıkımlar sonucunda bölgeyi Sağlık Ocağıyoluna bağlayacak olan yolun açılması çalışmalarına start verdi.bölgede bir çok mahalleyi, Dikbıyık Merkezine bağlayan 30 metrelik genişlikte olan yol üzerinde yer alan 8 evin istimlak bedellerini ödeyerek, yıkım çalışmalarını başlattıklarını belirten Belediye Başkan Davut SANCAR, şehrin trafik sorununu en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını söyledi.

DİKBIYIK BELEDİYESİ ALTYAPI ÇALIŞMALARI TEMMUZ 2006

Beldemizin en büyük sorunlarından olan alt yapı ile yollarda biriken yağmur suların deşarjı işlemlerinin çalışmalarına kısıtlı imkanlarla başlanılmış ve ilk olarak belediye hizmet binası yanından geçmekteki yolda bu çalışmalara başlanılmıştır.Dikbıyık Beldesi, ilk defa belediyenin kendi imkanlarıyla yapılan altyapı sayesinde sağlıklı bir ortama kavuşturulmaya çalışılıyor.

Belediye olalı ilk defa yapılan çalışmalar sayesinde sağlıklı ve temiz bir ortama kavuşturulmaya çalışılan belde, 5 kilometrelik su ve kanalizasyon şebekesinin yapılmasıyla başlanmış.

Altyapının tamamlanmasıyla üst kilitli taş parkeyle yaptırılarak modern sağlıklı bir belde olması için çalışılıyor. Dikbıyık Belediye Başkanı DavutSANCAR yaptığı açıklamada, Dikbıyık'ın adına yakışır ve yaşanabilir bir belde olması için çalıştıklarını söyledi.

"Amacımız vatandaşlarımıza, beldemizin en büyük problemi olan su ve kanalizasyon problemini çözmektir" diyen SANCAR "Belediyemizin kendi imkanlarıyla yapmaya çalıştığı altyapının pahalı olmasına ve kısıtlı imkanlara rağmen buradan başladık. Beldemizin altyapısını tamamladıktan sonra üstyapı olarak parke döşeyerek, vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacağız" dedi. Dikbıyık Beldesi'nin giriş ve çıkış bağlantılarının Karayolları Bölge Müdürlüğü'ne başvurarak düzenlenmesi için çalıştıklarını belirten Başkan Sancar "Dikbıyık Beldesi'ni köy görünümünden çıkarıp modern, sağlıklı bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. " diye konuştu.

Dikbıyık'da cadde ve sokaklarda akan pis ve sağlıksız atık suların, yapılacak altyapı sayesinde sağlıklı bir şekilde beldeden uzaklaştırılması sağlanacak.


DİKBIYIK BELEDİYESİ TAPULARININ DAĞITIMINA....
Dikbıyık belediye başkanı Davut Sancar.Dikbıyık beldesinde imar uygulaması yaptı .imar uygulamasıyla ilgili başkan Davut Sancar;
Dikbıyık belediyesi olarak beldemizin çarpık yapılaşmasını önlemek ve modern görünüme sahip güzel bir belde haline getirebilmek için beldemiz içerisinde yerleşik alanın yoğun olduğu bir kısım bölgede yaklaşık 20 hektarlık alan içerisinde 3194 sayılı imar kanununca imar uygulaması yapılmış olup;yapılan uygulama neticesinde ev ve arsa sahiplerine tapularının dağıtımına başladık.bu uygulamanın olasını bekleyen belde halkımıza hayırlı olmasını dilerim.dedi.Tapusuna kavuşan birçok belde sakini gibi
Dikbıyık esnaflarından olan,Ferhat Özdemir;Dikdiyik belde başkanının yaptığı uygulamadan dolayı çok memnun olduğunu ifade etti.Uygulamada çok adil davranıldığının altını çizen Ferhat Özdemir kendisi ve belde sakinleri adına başkana teşekkür etti.


DİKBIYIK KAR'A HAZIR
DİKBIYIK KAR'A HAZIR
Hava sıcaklarının hissedilir ölçüde düşmesinin ardından Dikbıyık’da da etkisini gösteren kar yağışı beldenin bazı bölgelerinde trafiğin aksamasına ve küçük hasarlı kazalara sebep olurken Dikbıyık Belediyesi gerekli önlemleri alarak ‘’kar ekibi’’ kurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Müdürü Murat KÖKDEMİR,Dikbıyık Belediyesi olarak gerekli önlemleri aldık ve oluşturduğumuz ekibin 24 saat boyunca görevde olacağını bildirdi. Yoğun kar yağışı ve soğuk havanın etkisi ile buzlanan yolların araçlar ve insanlara zarar boyutunda faciaya davetiye çıkarttığını söyleyen Kökdemir,
’’ Fen İşleri Müdürlüğümüzde görevlendirdiğimiz ekiplerimiz muhtemel bir kazaya karşı önlem olarak yollarda tuzlama çalışmalarına devam ediyorlar’’ dedi.. 24 Saat Kesintisiz Hizmet “Şehrimizin özellikle giriş bölgeleri ve uzak mahallelerimizde yoğun bir şekilde devam eden kar yağışları nedeni ile bir takım problemler yaşanmaktadır. Bu problemleri bertaraf etmek için ekiplerimiz 24 saat boyunca arlıksız çalışacak, hemşehrilerimizden konuya duyarlı olmasını bekliyoruz. Biz gereken bütün önlemleri aldık halkımızın da bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Tehlike arz eden bölgeleri telefonla Alo 854 1778 bildirmelerini bekliyoruz “dedi Dikbıyık Belediyesi Fen ve İmar İşleri Müdürü Murat KÖKDEMİR

DİKBIYIK BELEDİYESİ'inden yakacak yardımı
Dikbıyık Belediyesi, 220 aileye 55 ton kömür yardımında bulundu. Başkan Davut Sancar, soğuk kış gününde evinde yakacak bulunmayan 220 aileye ulaştılarını ifade ederken, diğer resmi kurumları da muhtaç ailelere sahip çıkmaya davet etti.Dikbıyık Belediyesi, her yıl geleneksel olarak yaptığı muhtaç ailelere yakacak yardım miktarını artırdı. Başkan Davut Sancar,Dikbıyık'da onlarca ailenin yardıma muhtaç durumda yaşadığını belirterek,Sosyal Hizmetler bünyesinde Yardıma Muhtaç Aile Bilgi Sistemini oluşturduklarını, muhtarla yapılan işbirliği neticesinde yardıma muhtaç aileleri tespit ederek sisteme kaydettiklerini ifade etti. Belediye olarak mutlak yapmaları gereken hizmetleri en iyi şekilde yerine getirdiklerini
belirten Başkan Sancar, Meçburi hizmetlerin yanında halkın sosyal hayatına da dahil olmaya gayret ettiklerini belirten başkan, bu maksatla muhtarlarla yapılan işbirliği neticesinde tespit edilen 220 aileye yaklaşık 55 ton kömür yardımında bulunduklarını bildirdi. Başkan Sancar, 50 milyar lira değerinde kömür dağıtımın her gün 4 kişiden oluşan bir ekiple, günlük 10 ton dağıtımla gerçekleştirdikleini söyledi.DİKBIYIKSPOR SEZONU AÇTI
Belediye başkan Davut SANCAR'ında katıldığı törende.Beldemizin güzide takımı DİKBIYIKBEDESPOR 2 Ekim 2005 pazar günü 2005-2006 1.Amatör Küme Büyükler Ligi sezonunu Samsun Büyük Şehir Belediye spor ile yaptığı hazırlık maçıyla açtı.Türbünleri tıklım dolduran seyirci karşısında,Güzel futbol sergileyen Dikbıyıkspor kendilerinden katkat üstün olan S.B.Ş.Belediye Spora talihsiz bir golle 1-0 yenildi.DiKBIYIK BELEDiYESiNDEN RAMAZAN YARDIMI
 
Dikbıyık Belediyesi, Ramazan ayı nedeniyle beldede yardıma muhtaç ailere erzak ve yakacak yadımı yapıyor. Belediye, içinde bulunulan ekonomik kriz nedeniyle sayısı artan işsizlerin ve ihtiyacı olanlara evine Ramazan ayında bir kap da olsa sıcak yemek götürmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda toplam 200 aileye içinde kuru gıda(un,şeker,çay,makarna,zeytinyağ,pirinç) ve kömür bulunan yardım paketleri dağıtılacak.


 
DİKBIYIK'ın içmesu sorunu haloluyor
Dikbıyık Belediye Başkanı Davut SANCAR Dikbıyık beldesinin yıllardır müzminleşmiş içme suyu problemini çözüyor. beldenin çok önemli ve yıllardan beri çözüm bekleyen içme suyu problemi belediye başkanımız sn Davut SANCAR tarafından Samsun B üyük Şehir Belediyesi içme suyu beldemize kazandırılarak kalıcı çözüme ulaşmış olacak. Suyun alınmasında başkanımızın kararlı siyasi kişiliği ve şahsi ilişkileri sayesinde mümkün olabilmiştir.İçme suyu yaklaşık 1 ay süre içersinde evlere işyerlerine verilmesi planlanmaktadır.Abonelerin su saati kayıt işlemleri devam ediyor.

A R A Ç ....F i L O S U
Dikbıyık Belediyesi, kesintisiz biçimde gerçekleştirdiği araç filosuna yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek. Beldenin ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesi amacıyla Bayındırlık ve İmar Birimi’ne bağlı olarak hizmet veren bu araçların sayısı 9’ye yükseldi.
Araç filosunu güçlendirme çalışmalarını kesintisiz biçimde sürdüren Dikbıyık Belediyesi, kentin gelecekte ortaya çıkacak gereksinimlerini karşılayabilecek bir organizasyonu, sürekli daha önceden oluşturma çabası içinde bulunuyor.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Dikbıyık Belediye Başkanı Davut SANCAR, “ Dikbıyık Belediyesi’nin ürettiği hizmet kalitesinin sürekli geliştirilmesi ve bu arada da personel verimliliğinin artırılmasını en önemli unsur olarak değerlendirmekteyiz” dedi. Ekonomik koşullara ve birçok belediyenin içinde bulunduğu mali güçlüklere rağmen, Dikbıyık Belediyesi olarak hizmetlerin devamlılığını korumak ve kalitesini artırmak kararlılığında olduklarını belirten başkan, alınan yeni araçların, Dikbıyık Belediyesi’ne temel görevlerini yerine getirirken etkinlik ve verim kazandırdığını söyledi.
 
Dikbıyık ’ın bölgenin en hızlı gelişen beldesi olduğuna bir kez daha dikkat çekerek, bu gelişmeye paralel olarak, beldede yeni gereksinimlerin ortaya çıktığını söyleyen başkan, bu gereksinimlerin hızla karşılanabilmesi için, Dikbıyık Belediyesi’nin beldenin gelişiminden daha hızlı bir biçimde kendini geliştirmek zorunda olduğunu sözlerine ekleyerek, ortaya koydukları uğraşın bu hedefe yönelik olduğunu kaydetti.
 

YENi MAHALLENiN MUHTARI SEÇiLDi
 
Dün DİKBIYIK'da seçim heycanı vardı.Önceden Dikbıyık Merkez muhtarlığına bağlı olan asfaltan karşı taraf (ormanköy yeni adı Bahçeli evler), kansız bir darbeyle bağımsızlığını ilan etti ve sandık başına giderek 5 Haziran Pazar günü yeni başkanlarını seçti.
Bahçelievler Muhtarlığına
DURSUN KONTBAY
Abimiz 140 oyla seçildi.Kutlar görevinde başarılar dileriz.Azalar;
İbrahim DEMİRBİLEK,Uğur ÖZDEMİR,Yusuf İNER,Ahmet ATASEVER,Mehmet SEMİZ, Hamit CAN,Zeki GÜLER,Mustafa AYDIN,Faruk SARIYER,Ahmet EVMEZ. 6.Haziran 2005


 
SAĞLIK HİZMETİ  
Dikbıyık Belediyesi Ambulans servisi sağlık personeli ile birlikte ambulans hizmeti verilmektedir.Hastane acil servislerine 7 gün 24 saat hizmet veren birinci basamak sağlık kuruluşları ile entegre kesintisiz ambulans ve acil servis hizmeti verir..
Tel...854 17 78


İ S T İ FA
 

Hasan ŞENER.
Otluk muhtarı
Hasan Şener İçme suları Başkanlığından ve muhtarlıktan sağlık nedeniyle istifa etti İ çme Suları Başkanlığına Naci Ertürk seçildi.
 

A Ç I L I Ş
DİKBIYIK İLKÖĞRETİM Öğrencileri yıl boyu yapmış oldukları el beçerilerini,okulda yapmış oldukları sergiyle halka tanıtdılar.Sergiyi Dikbıyık Belde Başkanı Davut SANCAR açtı.Sergi 1 hafta ziyarete açık kalacak.